KONST / Litografier / Färglitografier 10616482
*
nr 1061 6482
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Vintermotiv, 156/460, motivet: 30x23 & 23x30
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2016
kl 20:20:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 17:11:46
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
9030 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 1061 6482
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Vintermotiv, 156/460, motivet: 30x23 & 23x30
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 17:11:46 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
9030 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43